Немає нічого небезпечнішого за підступного ворога, але немає нічого отруйнішого від удаваного друга (Григорій Сковорода). Твір-роздум

     Ворог – це зло. А удаваний друг – ще більше зло, бо розпізнати його дуже важко. Він як отрута, що вбиває людину, але повільно і без вороття. Чим швидше розпізнаєш його, тим швидше вбережешся від небезпеки.
     Удаваний друг, на мою думку, послуговується різними хитрощами. Одна з них – це улесливість. Проте, на превеликий жаль, є люди, котрі відчувають фальш, проте не борються з нею, бо лестощі тішать їх самолюбство. Так роблять люди не впевнені у собі, котрі, таким чином, самі себе обманюють.
     Справжні друзі, на відміну від удаваних, є щирими і надійними. Важливим є те, що дружні відносини завжди повинні бути безкорисливими. Проте є люди, які товаришують з кимось лише задля вигоди для себе. Іноді називають друзями тих, з ким просто весело розважаються. Ці стосунки дружбою назвати не можна. Такої дружби треба остерігатися. Такі друзі є ненадійними, а у критичних ситуаціях стають навіть зрадниками. Щирість, вірність і чуйність – риси, які притаманні справжнім друзям.Тому дуже важливо мати у житті справжніх друзів, а не удаваних.

Опубліковано у 9 клас, Українська література. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

22222